Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 6387052



*

nr 638 7052


Louis Bastin

(1912-1979), Sverige


Akvarell, Louis Bastin (1912-1979), 31x43


Louis Bastin, svensk målare och grafiker född i Moskva 1912, död 1979.

Följerätt

Ja

Utrop:

100 kr

Såld:

300 kr

Sista tid för bud online:

måndag 3 maj 2010
kl 17:28:22


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
1/5 11:18:29 1      Vinnande bud
1/5 12:55:38 2      150 kr
1/5 12:56:04 2      250 kr



  • Konstnär/Designer

Louis Bastin

Louis Bastin, svensk målare och grafiker född i Moskva 1912, död 1979.

Läs mer om Louis Bastin
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller louis bastin svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 6381 Akvarell
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 jan kl 20:22
  • 8063 Collage
    Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 jan kl 20:20




Ladda ner broschyr